Śmierć za granicą - ZakÅ?ad Pogrzebowy Omega
15603
page,page-id-15603,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

Śmierć za granicą

P

Telefon całodobowy

602 670 527

Skontaktuj się z nami. Telefon czynny jest przez całą dobę.

k

Śmierć za granicą

Sprowadzenie ciała osoby zmarłej z zagranicy wymaga uzyskania szeregu pozwoleń i dopełnienia wielu formalności, dlatego zgodnie z polskim prawem transportem zwłok spoza kraju mogą zajmować się jedynie wyspecjalizowane zakłady pogrzebowe, które posiadają odpowiednią licencję.

 

Pierwszym dokumentem jaki należy uzyskać jest zgoda Starosty Powiatowego lub Prezydenta Miasta właściwego dla miejsca pochowku zmarłego na sprowadzenie zwłok. Aby ją uzyskać należy przedłożyć w Urzędzie Sanu Cywilnego odpowiedni wniosek, do którego dołącza się przetłumaczony na język polski akt zgonu (wraz z adnotacją, że przyczyną śmierci nie była choroba zakaźna). Akt zgonu musi zostać przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego. We wniosku zawiera się dane członka Rodziny, który występuje o zgodna transport oraz dane osoby zmarłej.

 

Po konsultacji z przedstawicielem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Starosta lub Prezydent Miasta wydaje zgodę na wwóz ciała osoby zmarłej do kraju.

 

Po uzyskaniu zezwolenia od Starosty, reprezentujący Rodzinę zakład pogrzebowy zwraca się do konsulatu RP w kraju, w którym miał miejsce zgon

o pozwolenie na wywiezienie zwłok. W zależności od kraju mogą być wymagane dodatkowe dokumenty (np. zaświadczenie, że trumna nie zawiera niczego oprócz zwłok ludzkich).

 

Proces przewozu regulowany jest przez międzynarodowe procedury dotyczących budowy trumny (zalutowana, metalowa trumna wyposażona w warstwę chłonną), konstrukcji samochodu i przewożonej dokumentacji.

 

Transport zwłok musi odbyć się niezwłocznie po uzyskaniu wymaganych zezwoleń. W przypadku, gdy Rodzina nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z transportem ciała, zmarły może zostać pochowany w miejscu zgonu, na koszt państwa, w którym doszło do zdarzenia.

Referencje

k

Zakład pogrzebowy

Zapoznaj się z naszym wachlarzem usług pogrzebowych

I4

Organizujemy wszelkie formalności. Ekshumacja zwłok lub prochów wraz z transportem w wyznaczone przez rodzinę miejsce.

I5

W naszej ofercie bogaty wybór trumien drewnianych oraz metalowych (w stylu amerykańskim).

I1

Odzież i akcesoria dla Zmarłego oraz Żałobników.

I3

 Dysponujemy prywatną salą umożliwiającą kameralne pożegnanie się ze Zmarłym członkiem rodziny.

I2

Oferujemy pomoc w utrzymaniu nagrobków dla osób, które nie mają możliwości robić tego osobiście.

I4

Dopełniamy wszelkich formalności dotyczących pogrzebów, ekshumacji, transportu zwłok oraz nadzorujemy składanie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego.

symbol2

Chcesz o coś zapytać, lub po prostu porozmawiać?

Stare Miasto

ul. Świętego Antoniego (siedziba przeniesiona)

Kozanów, Pilczyce

ul. Pilczycka 139 Wrocław
tel.: 71 35 35 313

602 670 527

Telefon całodobowy. Zapraszamy do kontaktu.