Ekshumacje - ZakÅ?ad Pogrzebowy Omega
15519
page,page-id-15519,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

Ekshumacje

P

Telefon całodobowy

602 670 527

Skontaktuj się z nami. Telefon czynny jest przez całą dobę.

k

Ekshumacje

Zakład Omega świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe ponad 20 lat. Zdobyte przez ten czas doświadczenie oraz rekomendacje osób, którym pomogliśmy pozwalają traktować nas jako podmiot profesjonalny i godny zaufania.

 

Zakład Usług Pogrzebowych OMEGA przeprowadza kompleksowo usługę ekshumacji, zarówno pod względem wszelkich formalności prawnych, jak i działań na cmentarzu. Ekshumacja zwłok i szczątków jest możliwa w okresie od 16 października do 15 kwietnia, wyjątkowo – przy zachowaniu stosownych środków ostrożności i za zezwoleniem powiatowego inspektora sanitarnego – można dokonać ekshumacji poza wyznaczonym okresem.

 

Zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2000 r. Nr 23, poz. 295) ekshumacja zwłok i szczątków może być dokonana na umotywowaną prośbę osób uprawnionych do pochowania zwłok za zezwoleniem powiatowego inspektora sanitarnego. Ekshumacji dokonujemy na cmentarzach w całym kraju, zapewniamy również przewóz zwłok i szczątków z miejsca ekshumacji do miejsca pochówku.

 

Osoby uprawnione do pochowania zwłok zostały wyczerpująco wyliczone w art. 10 ust. 1 cytowanej wyżej ustawy, a mianowicie:

 

  • Pozostały małżonek,
  • Krewni zstępni (czyli dzieci i wnukowie zmarłego),
  • Krewni wstępni (czyli rodzice zmarłego),
  • Krewni boczni do 4 stopnia pokrewieństwa (czyli rodzeństwo i kuzyni zmarłego),
  • Powinowaci w linii prostej do 1 stopnia (czyli zięć, synowa, teściowie zmarłego).

 

Ciało ludzkie ulega mineralizacji w ciągu około 10 lat od pochowania (w przypadku gleb mokrych i gliniastych jest to 20 lat). W zależności od czasu jaki minął od pochowania osoby, która ma być ekshumowana, procedura ekshumacji wygląda inaczej:

 

  • Jeśli ciało nie uległo mineralizacji, zostaje wydobyte razem z trumną, która zostaje umieszczona w specjalnie przygotowanej do tego celu skrzyni. Następnie szczątki zostają skremowane i w urnie złożone do grobu.

 

  • Jeśli ciało uległo mineralizacji, zostaje (wraz z resztkami trumny) umieszczone w nowej trumnie (tzw. trumnie ekshumacyjnej), która zostaje pochowana w nowym miejscu.

Referencje

k

Zakład pogrzebowy

Zapoznaj się z naszym wachlarzem usług pogrzebowych

I4

Organizujemy wszelkie formalności. Ekshumacja zwłok lub prochów wraz z transportem w wyznaczone przez rodzinę miejsce.

I5

W naszej ofercie bogaty wybór trumien drewnianych oraz metalowych (w stylu amerykańskim).

I1

Odzież i akcesoria dla Zmarłego oraz Żałobników.

I3

 Dysponujemy prywatną salą umożliwiającą kameralne pożegnanie się ze Zmarłym członkiem rodziny.

I2

Oferujemy pomoc w utrzymaniu nagrobków dla osób, które nie mają możliwości robić tego osobiście.

I4

Dopełniamy wszelkich formalności dotyczących pogrzebów, ekshumacji, transportu zwłok oraz nadzorujemy składanie wniosku o wypłatę zasiłku pogrzebowego.

symbol2

Chcesz o coś zapytać, lub po prostu porozmawiać?

Stare Miasto

ul. Świętego Antoniego (siedziba przeniesiona)

Kozanów, Pilczyce

ul. Pilczycka 139 Wrocław
tel.: 71 35 35 313

602 670 527

Telefon całodobowy. Zapraszamy do kontaktu.